AJANKOHTAISTA

Sulle laulan Neiti Kesäheinä 18.5. - 20.6.2024

Sulle laulan Neiti Kesäheinä - Sommarmö, till Dig vill jag sjunga

Tulevat näyttelyt

Menneet näyttelyt

Valoa maan varjoissa

17.2. – 28.2.2024

Janne Eloranta, Kaija Ikäheimo, Valentina Näsi, Sirkka Palonen,
Anne-Mari Pasanen, Veli-Antti Rautiola, Marja Rosti,
Tuuli Somma, Ritva Viitiö

Mikä-Mikä-Maan maisemissa

3.2. – 15.2.2024

Erja Honkanen, Riitta Hurme, Liisa Knuuti, Rauno O. Manninen,
Aila Paananen, Pirkko Pappila, Essi Pitkänen, Auli-Maritta Ruuskanen,
Asta Vehviläinen

Call of Beauty

20.1. – 1.2.2024

Emma Ahonen, Carita Laukkonen, Sanna Little, Nina Lostedt,
Maaria Märkälä, Susanna Rauhala, Marie-Elisabeth Tiitinen, Emmi Vuorinen

Letting Faith, Hope and Love come!

3.1. – 18.1.2024

Anne Kimiläinen, Anna-Leena Kinnunen, Marika Kinnunen, Eeva Koponen,
Marileea Järnefelt, Piia Keränen, Carita Rantamäki, Jani Rättyä,
Silja S.

Foggan Joulu

9.12. – 22.12.2023

Asta Caplan, Susanna Eskola, Anna Mikaela Jaanti, Ulla Kihlman,
Kristiina Nikkola, Aulikki Nukala, Eeva Saunio, Marjo-Riikka Stenius,
Veera Tamminen

Gentle Touch of Time

18.11. – 7.12.2023

Carina Chela, Laura H., Teija Kosenius, Tarja Pajuniemi,
Anni Peltola, Pauliina Purmonen, Susanna Seriola-Vesa,
Saara-Maria Sipponen

Conversations with the Fantasy

4.11. – 16.11.2023

Kati Arjanmaa, Eeva Halme, Katariina Matsinen, Sisko Määttä
Hanna Paltaani, Vilma Panula, Kai O. Salo, Henri Timperi,
Susanna Vallius

Ruskan rakastamat

14.10. – 2.11.2023

Tarja-Riitta Blauberg, Elisa Friman, Hanna Kallio, Siiri Korhonen,
Marja-Leena Latostenmaa, Eeva Lindholm, Satu Peltosaari-Lahtinen,
Johanna Peura, Anna Rauhala, Päivi Saaristo, Tarja Seewald

Snapshots of Vitality

23.9. – 12.10.2023

Anna-Riitta Koivisto, Viivi Lehto, Minna Liikanen, Tiina Lindholm,
Jenna Myllykoski, Hanna Nieminen, Jonna Saariniemi, Siina Siuvo

Iloon koodatut

2.9. – 21.9.2023

Ira Grünfelder, Irina Kytölä, Sirkka Laakkonen, Marke Laaksonen,
Liisa Laine, Jaana Laurila, Tanja Palosaari, Kaija Tiilikainen,
Jonna Vuorinen

Viidakon kutsu

22.7. – 10.8.2023

Annika Aro, Marjaleena Erkkilä, Kukka-Maaria Jaatinen, Pirjo Kaskisola,
Ina Kuula, Miretta Männistö, Satu Tanninen, Arja Valkonen-Goldblatt

Sukella ja surffaa

1.7. – 20.7.2023

Johanna Ekola, Ville Heimala, Minna Hiidensaari, Miia Ikimeri,
Riitta Kilpi, Merja Pohjonen, Päivi Reiman, Pia Saari

Kattona sillä on taivas

10.6. – 29.6.2023

Anne Kärkkäinen, Heli Lehti, Seija Liuhto, Svetlana Miettinen,
Tiina Nykyri, Leena Seppälä, Mikael Thune, Heli Väisänen, Kirsi Väätäinen

Kesä vieressä, yllä ja eessä

20.5. – 8.6.2023

Eeva Forsström, Satu Idström-Clavert, Saara Korppi, Katri Linnaluoma,
Ninni Pehkonen, Anna Saarikivi, Johanna Väisänen

Oodi Keväälle

22.4. – 11.5.2023

Taru Aromäki, Lilia Fedorova, Marja Helo-Auer, Alma Jantunen,
Hanna Maarit Jauhiainen, Hanna Kekäläinen, Ritva Niemelä,
Kaisa Palonen, Eva-Riitta Pesonen, Paula Ruuttunen,
Seija Maria Sairanen, Regina Siira, Janette Sirén, Eeva Sjöberg,
Katja Sorvari, Tarja Uschanow

Haikuja meiltä ja muualta

25.3. – 20.4.2023

Hannu Anttila, Tarja Bruun-Järvenpää, Minna Heiskanen, Elina Jounela,
Maria Kalakivi, Miia Kettunen, Pia Kianne, Tuulikki Korhonen,
Nina Kuujärvi, Päivi Mansikka-aho, Lotta Sahrqvist, Jonna Perkola,
TuaTee, Pirre Toikkanen, Eeva Valkeisenmäki, Kaisa Vanhala, Marjo Yli-Antola

Luonnon existenssi

4.3. – 23.3.2023

Harry Berg, Ulla Hirvonen-Kiviharju, Touko Helenius, Pia Hovi,
Merja-Riitta Hämäläinen, Esa Ilmolahti, Minna Kanerva,
Riikka Koo, Helena Kääriäinen, Erja Levikari, Jasmiina Makkonen,
Aino Nuotio, Maria Raunio, Jaana Sarpaniemi, Jenna Silander,
Leif Wikholm

Koloristien päiväkirjat

11.2. – 2.3.2023

Ilkka Aho, Iris Eklund, Nea Hurme, Rasaliina Jänö, Tanya Koivisto,
Elina Laurinen, Anna-Leena Liljeström, Elina Melgin, Seija Nyyssönen,
Tarja Pudas-Jounila, Natalia Rantala, Minja Revonkorpi, Heli Rintamäki,
Katia Salo, Pirjo Tikkinen, Tuire Toivola

Winter Poems

21.1. – 9.2.2023

Ira Grünfelder, Karoliina Humalajoki, Kati Koskinen, Riitta Lindström,
Kati Lujala, Nadja Mikkilä, Miia Noble, Liisa Rinne, Sonja Rissanen,
Simo Räsänen, Päivi Suomi, Maj-Lis Tanner, Aino Tiihonen,
Tiina Torkkeli, Maria Ulvinen, Reijo Viljanen, Linda Österåker

Tanssii Taivaan Tulien kanssa

3.1. – 19.1.2023

Mira Alakotila, Aino Eeronheimo, Eira Eklund-Mikola, Eeva Heikkilä,
Krista Kontunen, Seija Liuhto, Kristiina Makkonen, Inari Metsä,
Taija Mäntylä, Taru-Taina Nora, Henrietta Pitkänen, Jani Rättyä,
Marja Saarikoski, Leila Selmo, Pekka Vallittu, Saana Vähä-Kouvola

Foggan Joulu

26.11. – 21.12.2022

Hanne Bird, Asta Caplan, Susanna Eskola, Ari Hautamäki,
Jaana Heikkinen, Seija Honkanen, Pipa Hytinkoski, Tiina Kuusisto,
Marjut Liesmäki, Aulikki Nukala, Iina Paakki, Johanna Peura,
Eeva-Kaisa Puuskari, Pia Rydman, Susanna Seriola-Vesa, Mia Takolander

Kuin kuvastimesta, Tila I

29.10. – 24.11.2022

Ulla Bomanson, Eija Hietanen, Pia Hovi, Tuire Hämäläinen, Jenni Inberg,
Hanna-Leena Iskanius, Anna-Maija Junnila, Heidi Kallio, Päivyt Niemeläinen,
Kati Parvia, Sini Virkajärvi

Lempeän valon taikaa, Tila I + Tila II

8.10. – 27.10.2022 – Tila I

Heidi Heinonen, Margit Hirvonen, Eliina Hurtig, Leena Juvonen, Emilia Kopra,
Mimmi Pearlman, Auli Rantala, Katriina Ratilainen, Arja Sundqvist, Eve-Ly Villberg

15.10. – 3.11.2022 – Tila II

Essi Ehrnrooth, Mona Hoel, Jan Lappalainen, Maj-Lis Ronikonmäki, Pirkko Toivanen

Soft Shades and Shapes / Tila I

17.9. – 6.10.2022

Anne Buljugin, Hannele Heinonen, Maija Helin-Åvall, Merja Hujo, Katri Linnaluoma,
Valentina Näsi, Anna-Maria Martikainen, Marika Tihula

The Song of my Heart / Tila I

27.8. – 15.9.2022

Riitta Hurme, Sofie Jokinen, Anne Järvinen, Tiina Kolehmainen, Robert Lappalainen,
Kaisa Palonen, Leena Palmu, Katri Oikarinen, Terttu Saarto, Arja Valkonen-Goldblatt,
Nina Wiskari

Vesi – elämän kehto / Tila I

6.8. – 25.8.2022

Tarja Gallacher, Anna-Kaisa Hartikainen, Heidi Krogerus, Saila Kurenmaa, Heini Lies,
Henriikka Pöllänen, Pia Saari, Sauli Suomela, Mari Suso, Heta Toivanen,
Sirpa Ukkonen, Asta Vehviläinen

Puolivilli Puutarha lumoaa

2.7. – 21.7.2022

Maiju-Alina Hannula, Tarja Hukkanen, Lahja Kumpula, Anne Kärkkäinen
Liisa Laajoki, Mikaela Leino, Kati Lujala, Rita Luukas, Tuula Nieminen,
Saija Nironen, Marika Minkkinen, Liisi Myllykangas, Kaija Marjatta Mäenpää,
Hannele Pussinen, Anneli Rajanen, Päivi Rapo, Mari Tauriainen, Tuulia Uoti

Yhdessä uuteen alkuun

26.3. – 14.4.2022

Outi Antila, Annika Aro, Tuuli Autio, Carola Gunell,
Liisa Einovaara-Kuparinen, Irina Hara, Pirjo Hassinen, Taro Malinen,
Sari Mansala, Linda Mattsson, Kaisa Palonen, Synnöve Sevón,
Jenna Silander, Jarno Sinivaara, Jaakko Vallivaara

What a Wonderful June!

4.6. – 23.6.2022

Merja Castrén, Anna-Kaisa Haanaho, Pirjo Hassinen, Varpu Jaskari,
Marileea Järnefelt, Sibel Kantola, Sara Lång, Tiia Maria, Jaana Mattsson,
Miretta Männistö, Laura Paakkunainen, Milla Piirainen, Aino Rytkönen,
Jenni Tuulia Siltala, Sirkku Salo, Katja Stefanovic

Lähde poluillesi, hyräile omaa lauluasi – Tila I:ssä

7.5. – 26.5.2022

Eurooppalainen Kulttuuriyhdistys ry;
Nadja Blagoeva, Mira Heinonen, Pirjo Heino, Katri H. Hirsimaa,
Päivi Ihamäki, Signhild Kempe-Järvensivu, Ritva Korhonen,
Arja Krossbeck-Juhola, Pirjo Partanen, Riitta Santala-Köykkä,
Leena Vaara

Maan muotoa ja väriä

20.4. – 5.5.2022

Silja Alitalo, Saara Blomqvist, Jean Vincent Camero, Pirjo Hassinen,
Emilia Helin, Karoliina Humalajoki, Amira Kahlaoui, Satu Kupari,
Henriikka Leppänen, Tiina Lindholm, Juha Länsiluoto,
Irina Rantalaiho, Katja Sorvari, Tiina Taavela, Marjo Tuovila, Veera Zukova

Todellisuus muutoksessa

5.3. – 24.3.2022

Linda Ajo, Annette Evokari, Ulla Haga, Saara Haukipuro, Ville Heimala,
Jenni Jussila, Aino Keinänen, Liina Länsiluoto, Roosa Norja,
Reetta Paloheimo, Tiina Pietiläinen, Leena Pohjanvirta, Sisko Sinilintu,
Sinikka Strömmer

Dipping into Exhilaration

12.2. – 3.3.2022

Mari Helena Aulinen, Elena Dobrynina, Eivor Ewalds, Eeva Forsström,
Saara Haukipuro, Heidi Ijäs, Maria Keinonen, Anni Kuismin,
Marja-Leena Latostenmaa, Julia Malmi, Anna Matilainen, Iina Paakki,
Pauliina Paijola, Jaana Sarpaniemi, Anna Siven, Jussi Suvela, Netta Verma

Levon paikka

22.1. – 10.2.2022

Inga Ikipyy, Mari Mathlin, Paula Mikkilä, Leena Partala, Maria Ruoti,
Greta Salonen, Marjo-Riikka Stenius, Sanni Tunturipuro, Ulla Vesander,
Virpi Yli-Vakkuri

Forecasting Aurora Borealis

4.1. – 20.1.2022

Eeva Heikkilä, Heidi Ijäs, Riikka Koo, Janiina Annele Mäkinen,
Jouni Onnela, Jussi Rinne, Jani Rättyä, Pirkko Salovaara,
Maj-Lis Tanner, Pekka Vallittu, Leena Vuorimaa

Foggan joulu

27.11. – 21.12.2021

Asta Caplan, Elisa Friman, Tarja Gallacher, Helmi Koiviola, Sirkka Peisa,
Tiina Suikkanen, Aino Tiihonen, Hanna Uggla, Anna Wilhelmus,
Miia Ylikoski

Ilon puolelta

6.11. – 25.11.2021

Hanne Bird, Satu Anneli Drage, Ira Grünfelder, Elisa Haapasalo,
Jaana Laurila, Sinikka Lähdemäki, Henna Maria Pajulammi,
Saara Paulasalo, Sanna-Mari Suomela, Susanna Tillander

Näkyvän rajalla

16.10 – 4.11.2021

Anna-Kaisa Eriksson, Jakke Haapanen, Marja Hassinen, Susanna Joki,
Jenni Kangas, Marjo Kiviniemi, Helena Li, Varpu Kuusela, Riikka Pelkonen,
Anna Saarikivi, Riitu Uosukainen

Glowing with the Autumn Tints

25.9. – 14.10.2021

Ibe Gräsbeck, Eelis Knuutila, Raili Lehvä, Minna Pärttö, Ella Salminen,
Rauni Sipilä, Kaija Tietäväinen, Viola Väänänen

Veden varassa

4.9. – 23.9.2021

Suvi Jaakkonen, Ulla Kihlman, Eeva Lindholm, Nadja Mikkilä, Elina Mikkola,
Anne Pernaa, Milla Piirainen, Heidi Roschier, Marianna Salokannel, Satu Spangar

Äsken syntyneet

3.7. – 22.7.2021

Ingrid Biese, Laura Havanto, Sirpa Järvinen, Sanna Koivisto, Teija Kosenius, Anne Kärkkäinen, Suvi Saarnisto, Satu Tanninen, Siru Turunen, Jaana Ulvila, Erika Vitikainen

Flying By The Wind

5.6. – 24.6.2021

Marjo Hyvärinen, Nora Kitinmäki, Maija Kutin, Pekka Laine,
Tarja Nieminen, Tanja Nyo, Pirjo Ouvinen, Terttu Saarto, Pia Sinkkonen, Heli Valaja, Heli Väisänen

Kuudes aisti

30.4. – 27.5.2021

Ella Helander, Reetta Koski, Karoliina Lehtinen, Kristiina Leino, Riina Lepistö, Elina Pehkonen, Ulla Rissanen, Tuula Ropponen, Susanna Seriola-Vesa, Aino Tiihonen, Susanna Tyrväinen, Marja-Riitta Vuorela

Pulppuaa, kohisee ja kimmeltää

6.4. – 28.4.2021

Mari Blomroos-Heininen, Riitta Hurme, Marju Karlsson, Riitta Kilpi, Birgit Krogius, Sirkka Laakkonen, Anja Meri, Tarja Mietala, Henrik Stenlund, Maj-Lis Tanner, Sari-Aino Tolonen, Liisa Waali

Voimavarana herkkyys

13.3. – 1.4.2021

Ira Grünfelder, Maria Kajanki, Marjut Korhonen, Varpu Kuusela, Jaana Laurila, Luiza Lehtinen, Taija Mäntylä, Katja Närhi, Saara Paulasalo, Anne Pernaa, Pia Rydman

Täydenkuun aikaan

20.2. – 11.3.2021

Marjo Akkanen, Kati Aro, Ulla Haga, Karoliina Humalajoki, Aino Keinänen,
Hely Seeskari, Jenna Silander

Elämän monet kerrostumat

30.1. – 18.2.2021

Outi Antila, Susanna Jussila, Katri Kokki, Ari Kreusch, Minna Lehtonen, Liina Länsiluoto, Emmi Ohraniemi, Sari Mansala, Marianne Matikka, Jani Rättyä, Markku Uusitalo

All the love that belongs to you

9.1. – 28.1.2021

Johanna Ekola, Anna Haanpää-Vesenterä, Mirva Hamdi, Kristiina Leino, Marlena Luukkonen, Marjaana Melentjeff, Nata Merituulia, Mirka Mäkiö, Taija Mäntylä, Viviann Seege

Soihdut syttyvät

8.12. – 30.12.2020

Susanna Eskola, Katy Hertell, Merja Hujo, Inga Ikipyy, Tuula Kallas, Kaj-Erik Kallio, Elina Melgin, Päivyt Niemeläinen, Aulikki Nukala, Ulla Vesander, Susanna Eskola

Touching the sky

14.11. – 3.12.2020

Riitta Hellén-Vuoti, Katri-Maria Huhtakallio, Anne Järvinen, Leena Keränen, Henna Pajulammi, Maria Ruoti, Sophie Schubakoff, Oscar Wollsten.

Summer dreams

24.10. – 12.11.2020

AnneMilana, Asta Caplan, Laura Dahlqvist, Taru Kurki, Sara Kuu, Liinu Laurila, Heli Lehti, Merja Naroma, Ninni Pehkonen, Tiina Suikkanen

Listening to each other

22.8. – 10.9.2020

Heidi Chapus, Ani Frei, Jasmina Ijäs, Kirsi Julku, Johanna Karelahti, Mervi Korhonen, Noora Kämppi, Taija Peistamo, Anu Riestola, Nina Tuovinen

Suurin niistä on rakkaus

31.7. – 20.8.2020

Mari Asikkala, Sari Hakala, Tiia Henriksson, Eeva Koponen, Marja Koskiniemi, Hulda Leifsdottir, Eeva Lindholm, Kristiina Lähteenmäki-Hein, Nata Merituulia, Sanni Olasvuori, Virpi Yli-Vakkuri

Yksi on vuodessa kesä

27.6. – 16.7.2020

Sonja Huhtaniska, Liisa Knuuti, Nora Laaksonen, Kaija Marjatta Mäenpää, Minna Pärttö, Hanne Rokkanen, Rauni Sipilä, Satu Spangar, Katri Tupiini

Valon värit

6.6. – 25.6.2020

Sofia Amberla, Kristina Andersson, Diana Godenhjelm, Anne Järvinen, Angela Oker-Blom, Marja Paasio, Merja Penttilä, Veera Pirilä, Paula Pitkänen, Leif Wikholm

Ylistys elämälle

16.5. – 4.6.2020

Riika Helasmäki, Miia Kallio, Maaria Märkälä, Anni Paunila, Marianna Raikkala, Lotta Sirén, Ulla Tonteri, Jasmin Yli-Huhtala

Älykäs mielikuvitus

28.10. – 10.11.2019

Liisa Einovaara-Kuparinen, Sari Laitinen, Raili Lehvä, Mirka Lempiäinen, Anna-Leena Liljeström, Marie Mikkonen, Sirkka Palonen

Alussa on ajatus

16.10. – 27.10.2019

Janne Erkkilä, Laura Eteläinen, Jakke Haapanen, Paula Haapalahti, Inga Ikipyy,
Maija Kantanen, Hilkka Nykyri, Anne Seppänen, Larson Österberg

Turning point

26.9. – 13.10.2019

Sonja Ekbom, Riitta Katajalaakso, Elisabet Koskenniemi, Taina Kurtze, Päivi-Leena Luukkonen, Mirva Niiranen, Kirsti Taipale Koukkula, Maija Toropainen